У США хочуть відновити в Україні спостереження сил спецоперацій за окупантами - WP

У США хочуть відновити в Україні спостереження сил спецоперацій за окупантами - WP
У США хочуть відновити в Україні спостереження сил спецоперацій за окупантами - WP
Міністерство оборони США закликає Конгрес відновити фінансування надсекретних програм в Україні, які були припинені напередодні широкомасштабного російського вторгнення минулого року.

У разі схвалення це дозволить американським військам спеціальних операцій використати українських оперативників для спостереження за пересуваннями російських окупантів.

Про це пише The Washington Post , посилаючись на інформацію власних джерел. Посадовці міністерства оборони готують пропозицію для розгляду законодавцями у найближчі місяці, коли розпочнеться робота над законопроектом про фінансування Пентагону наступного року.

Надсекретні програми можуть відновитися вже у 2024 році, хоча поки що незрозуміло, чи дозволить адміністрація президента США Джо Байдена американським командосам повернутися до України для спостереження за окупантами чи військові робитимуть це із сусідньої країни.

Зазначається, що з початку війни в Україні не діяв жоден американський військовий персонал, за винятком небагатьох співробітників, прикомандованих до посольства США в Києві.

Офіційні особи Конгресу заявили, що важко передбачити результат, особливо з огляду на те, що республіканці розходяться в думках щодо величезних сум, які витрачаються на Україну.

Інші стверджують, що відносно невеликі витрати на програми – 15 мільйонів доларів на рік на таку діяльність у всьому світі – є вигідною угодою порівняно з десятками мільярдів доларів, що виділяються на навчання та озброєння українських сил та поповнення запасів США.

Військові чиновники прагнуть відновити цю діяльність в Україні, щоб гарантувати, що напрацювання, які здобували важку працю з 2018 року, не будуть втрачені в міру того, як війна триватиме.

Критики, зокрема на Капітолійському пагорбі, кажуть, що такі дії ризикують залучити США до більш безпосередньої ролі у війні в Україні. Представники Міністерства оборони стверджують, однак, що, на відміну від більш масштабних і відкритих зусиль Пентагону щодо озброєння української армії, секретні сурогатні програми не сприятимуть безпосередньо боєздатності України, тому що задіяні оперативники та їхні куратори зі США будуть обмежені виконанням лише ненасильницьких завдань.

Дебати виникають, коли повномасштабна війна наближається до початку другого року, а адміністрація Байдена різко прискорює та розширює масштаби військової допомоги, яку вона надає Києву, незважаючи на неодноразові протести Росії та загрози ескалації.

ЗМІ: Викрито головного адміна скандального телеграм-каналу «Джокер», який пов’язують із Корбаном

Читайте більше новин по темі:


Распечатать