Стало відомо, скільки людей лишаються у Бахмуті, за який йдуть тяжкі бої
Про це розповів голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко у ефірі телемарафону. Він наголосив, що дітей, які живуть з батьками, неможливо вивезти без їхньої згоди.
За його словами, ситуація в Бахмуті напружена: ворог обстрілює місто з усіх боків, намагається обійти з півночі та взяти його у кільце. Водночас веде шквальний вогонь із забудови – Бахмут сьогодні зруйнований на 80%. Незважаючи на це, там досі залишаються цивільні.
"Батьки, які категорично проти евакуації, звинувачують нас, ніби ми їх силою намагаємося вивезти. Вони впевнені, що переживуть обстріли та залишаться у місті", – пояснив чиновник.
Водночас наголосив, що з Бахмута вдалося евакуювати всіх дітей-сиріт та тих неповнолітніх, які були позбавлені батьківського піклування.
За словами директора департаменту з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Донецької ОВ Ігоря Бойка, ще 10 лютого обласна влада запровадила додатковий план евакуації мешканців Бахмута та Чачсового Яру, насамперед сімей з дітьми.
З лютого вивезли близько 200 бахмутців, у тому числі 77 дітей та трьох осіб з інвалідністю. Загалом у Бахмутщині працюють вісім евакуаційних груп Нацполіції.
"Додатково створено групу супроводу у складі парамедиків та спецназівців КОРДу. Ми перевіряємо всі адреси, де можуть перебувати діти, а також підвальні та напівпідвальні приміщення, де люди можуть ховатися від обстрілів", – розповів начальник поліції Донеччини Руслан Осипенко.
До евакуації було залучено також групи ДСНС та профільні служби обласної військової адміністрації.
Поліцейські зізнаються, що їм доводиться розшукувати людей, бо вони залишають зруйновані будинки та мігрують укриттям. Щодня кожна група з евакуації отримує перелік можливих місць та обстежує їх, ризикуючи життям.
Нерідко пошуки займають цілий день. В один із таких рейсів група "Білий Ангел", яка займається евакуацією дітей, потрапила під обстріл – усі "ангели" вижили, а їхнє авто знаходиться в ремонті.
Водночас, частина дітей залишаються на територіях, куди правоохоронці дістатися вже не в змозі. Тоді вони надають інформацію про них ЗСУ, і військові по можливості забирають ці сім’ї з небезпеки.
"Замкнула проводка": у Росії спробували пояснити вибух у будівлі ФСБ у Ростові, росіяни не повірили
Читайте більше новин по темі:
Распечатать