Український омбудсмен ініціював питання закриття Лук’янівського СІЗО
З його тексту випливає: в Офісі Уповноваженого з прав людини вжиття невідкладних заходів щодо припинення діяльности Лук’янівського слідчого ізолятору, а також евакуації всіх ув’язнених та засуджених ініціюють "з огляду на комплексність та системність порушень", виявлених в установі. Передусім, йдеться про погіршення стану дотримання заходів безпеки, про що свідчить зростання більш ніж на 30% випадків травмувань арештантів на тлі збереження загальної чисельності утримуваних.
"Загрозливих масштабів набула смертність серед ув’язнених та засуджених, проте службові розслідування за фактами летальних випадків з ув’язненими закриваються навіть без встановлення причин їх загибелі", - вказано в поданні за підписом Лубінця.
Омбудсман наводить додаткову статистику: якщо за весь 2021 рік в Київському СІЗО померло 28 утримуваних, то тільки за 10 місяців 2022 - вже 32 особи.
"Факти самогубства ув’язнених не стають причиною прийняття принципових дисциплінарних та кадрових рішень щодо персоналу місяц несвободи, породжуючи безкарність", - констатується в зверненні. Уповноважений з прав людини зазначає, що за минулий рік зафіксовано три факти самогубства арештантів та щонайменше 13 випадків отримання ними тілесних ушкоджень, проте об’єктивного розслідування відповідних інцидентів не було проведено.
Лубінець додає: в більшості таких випадків матеріали службових перевірок скеровуються тюремниками до неуповноважених органів (зокрема, Шевченківського управління поліції Києва), водночас - відсутня інформація щодо скерування цієї інформації до Державного бюро розслідувань.
Читайте більше новин по темі:
Распечатать